Nejlepší RPG hry na PC: Tyto hry vás pohltí na stovky hodin

Nejlepší Rpg Hry Na Pc

Klasické RPG pecky

Svět RPG her je plný legendárních titulů, které definovaly žánr a uchvátily miliony hráčů. Mezi klasiky žánru patří série Fallout, která nás zavedla do postapokalyptického světa plného černého humoru a morálních dilemat. Planescape: Torment zase ohromil svým komplexním příběhem a nezapomenutelnými postavami. Baldur's Gate a jeho pokračování nás zavedly do světa Dungeons & Dragons a nabídly epické dobrodružství plné magie a napětí. A nesmíme zapomenout ani na legendární Diablo II, které definovalo žánr akčních RPG a učarovalo miliony hráčů po celém světě. Tyto hry a mnoho dalších se staly legendami a i dnes, po letech od svého vydání, si drží své místo v srdcích fanoušků RPG her.

Moderní RPG skvosty

Svět RPG her se neustále vyvíjí a s ním přichází i nová vlna moderních skvostů, které uchvacují hráče po celém světě. Mezi ně patří například "Disco Elysium", detektivní RPG s hlubokým příběhem a komplexními postavami. Jeho inovativní systém dialogů a morálních voleb vám umožní prožít naprosto unikátní herní zážitek. Dalším klenotem je "The Witcher 3: Wild Hunt", epické RPG zasazené do fantasy světa plného magie a nebezpečí. Hra nabízí obrovský otevřený svět, strhující příběh a propracovaný bojový systém. A nesmíme zapomenout ani na "Divinity: Original Sin 2", tahové RPG s taktickými souboji a možností hrát až ve čtyřech hráčích.

RPG pro jednoho hráče

Hry na hrdiny (RPG) už dávno nejsou jen doménou part, kostek a sdílených světů. Existuje spousta skvělých RPG her, které si užijete i sami, bez nutnosti shánět spoluhráče. Tyto hry se soustředí na silný příběh, komplexní postavy a propracované herní mechaniky, které vám umožní ponořit se do hry naplno. Často se setkáte s prvky otevřeného světa, kde vaše rozhodnutí ovlivňují další vývoj příběhu a osud herního světa. Mezi oblíbené RPG hry pro jednoho hráče patří série The Elder Scrolls, Zaklínač, Fallout, Dragon Age a mnoho dalších. Ať už preferujete fantasy, sci-fi nebo postapokalyptický svět, určitě najdete RPG hru, která vás chytne a nepustí.

Nejlepší RPG pro více hráčů

Svět RPG her pro více hráčů je plný epických dobrodružství a nezapomenutelných zážitků sdílených s přáteli. Ať už dáváte přednost fantasy světům, sci-fi vesmíru nebo kooperativnímu boji o přežití, existuje spousta skvělých možností. Mezi stálice žánru patří tituly jako World of Warcraft, Final Fantasy XIV a The Elder Scrolls Online, které nabízejí rozsáhlé světy, propracované herní mechanismy a nekonečné možnosti pro online interakci. Pokud hledáte něco akčnějšího, sáhněte po Destiny 2, Warframe nebo Borderlands 3. Pro fanoušky survival žánru je tu pak například Rust, ARK: Survival Evolved nebo 7 Days to Die. Ať už zvolíte jakoukoli hru, nezapomeňte, že klíčem k zábavě je dobrá parta přátel!

Tahové RPG klasiky

Tahová RPG, neboli tahová RPG, jsou žánrem, který si i v dnešní době drží své kouzlo. Vzpomeňte na legendy jako Fallout 1 a 2, hry, které definovaly žánr postapokalyptických RPG a učarovaly nám hlubokým příběhem a komplexním světem. Nebo série Baldur's Gate, která nás vzala do Zapomenutých říší a nabídla nezapomenutelnou cestu plnou magie a dobrodružství. A co takhle klasika jako XCOM: Enemy Unknown, kde jsme se postavili mimozemské hrozbě s taktickou precizností? Tyto hry nám ukázaly, že i v tahovém režimu se dá zažít napětí, adrenalin a strhující příběh.

Akční RPG pro náročné

Hledáte akci, výzvu a komplexní herní mechanismy? Akční RPG pro náročné hráče nabízejí hluboké bojové systémy, propracované příběhy a svět, který si žádá prozkoumávání. Odměnou za vytrvalost a učení se herních systémů je pak uspokojující pocit z překonání náročných nepřátel a výzev. Mezi oblíbené tituly patří hry jako Dark Souls, Nioh, Monster Hunter World a Code Vein. Tyto hry prověří vaše reflexy, strategické myšlení i trpělivost. Připravte se na tuhý odpor, ale i nezapomenutelný herní zážitek.

RPG s otevřeným světem

Hry na hrdiny s otevřeným světem (RPG) nám dávají svobodu, o které se nám v jiných žánrech může jen zdát. Už nejsme svázáni lineárním příběhem, ale můžeme se volně toulat rozlehlými mapami, plnit úkoly vlastním tempem a utvářet příběh podle sebe. Chceš prozkoumat tajemný les plný magických bytostí? Žádný problém! Dáš přednost lovu pokladů v zapomenutých ruinách? Výběr je jen na tobě! Oblíbenost RPG s otevřeným světem stále roste, a to i díky hrám jako The Witcher 3: Wild Hunt, The Elder Scrolls V: Skyrim nebo Red Dead Redemption 2. Tyto hry nastavily laťku neuvěřitelně vysoko a my se už nemůžeme dočkat, co si pro nás vývojáři připraví v budoucnosti.

Budovatelské RPG strategie

Budovatelské RPG strategie představují unikátní kombinaci žánrů, která si získává stále větší oblibu. Hráči v nich budují a spravují vlastní města či říše, rozvíjejí technologie a ekonomiku, a zároveň prožívají epické příběhy a vedou své hrdiny do bitev. Mezi oblíbené tituly patří například série Heroes of Might and Magic, Age of Wonders nebo česká legenda Dračí Historie. Tyto hry nabízejí komplexní hratelnost, propracované herní mechanismy a nespočet hodin zábavy pro milovníky strategií i RPG.

Publikováno: 08. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: LudekZelinka

Tagy: nejlepší rpg hry na pc | nejlepší rpg hry pro počítač