Studentská půjčka usnadní náročná studentská léta

Bankovní a úvěrové produkty se v dnešní době netýkají pouze dospělých, ale také studentů. Využívat lze například spořicí účet pro děti a dětský bankovní účet. Pokud se jedná o starší a plnoleté jedince, které čeká studium na vysoké škole, nabízí se další bankovní řešení. Je to studentská půjčka, jejímž cílem je usnadnit dětem studium a umožnit jim náležité vzdělávání.

  • Určeny jsou pro studenty.
  • Nabízí je banky i nebankovní společnosti.
  • Financovat s nimi lze různé věci.
  • Využít je můžete nejenom na vysoké škole.
  • Pojí se s nimi řada zajímavých výhod.

Studentská půjčka má jasně daný cíl

Produkty tohoto typu jsou určeny pro bezstarostné studium. Primárně jsou zaměřeny na vysokoškoláky s nedostatkem peněžních prostředků. Právě vzdělání tohoto typu patří k finančně náročným. Nutné je však podotknout, že studentská půjčka může posloužit také na střední nebo vyšší odborné škole.

Studentská půjčka začíná už na částce 10 000 Kč a může dosahovat výše několika stovek tisíc korun.

Hanka S., Praha, úvěrový poradce.

Široké uplatnění studentské půjčky

Nyní si pojďme přiblížit to, k čemu vlastně studentská půjčka slouží. Financování studií je poměrně obecná definice. Z těchto peněz lze například uhradit školné, které může na soukromých školách dosahovat výše několika desítek tisíc korun. Peníze ovšem nemusí pokrývat jenom studium v České republice, ale také v zahraničí.

Studentská půjčka přijde vhod i při nákupu školních pomůcek. V závislosti na studovaném oboru může jít o nejrůznější předměty, přístroje a podobně. Nebo budete jednoduše financovat standardní studentské vybavení, jehož součástí je bezpochyby notebook a jiné typy elektroniky. Výjimkou v tomto směru nezůstávají ani vzdělávací kurzy.

Díky studentské půjčce budete moci získat peníze na studia.

Studentská půjčka a její splácení

Spousta z Vás si jistě pokládá otázku, jak je to se splácením půjčky během studia. I když většina mladistvým má brigádu, jen stěží pokryjí náklady na půjčku. Obvykle to funguje tak, že během studií jsou primárně hrazeny úroky. Samotná půjčka je splácena až po dokončení studií, kdy si člověk najde práci a má vyšší stálý příjem.

Základní podoba půjčky

Studentská půjčka se od běžných úvěrů pro dospělé liší v tom, že je trochu více benevolentnější. Mnohdy je přihlíženo k tomu, že jde o studenty. Často tak narazíte na řadu bezplatných služeb a podobné věci. Určitou podobu studentské půjčky Vám přinášíme prostřednictvím níže uvedené tabulky.

PředmětHodnota
Půjčka od10 000 Kč
Půjčka doVíce jak 500 000 Kč
Doba splatnostiAž 10 let
Vedení úvěruZdarma
Předčasné splaceníZdarma
Základní parametry týkající se půjčky pro studenty.

Půjčka pro studenty je obvykle vyplácena jednorázově, takže mladiství s ní mohou v plném rozsahu ihned nakládat. Peníze jsou nejčastěji převáděny na bankovní účet žadatele, takže například na některý ze studentských účtů. Finance lze získat obrazem po podpisu smlouvy, nejpozději do následujícího pracovního dne.

Studentská půjčka – co dalšího potřebujete vědět?

Jestliže Vám pro přiblížení studentské půjčky nestačily výše uvedené informace, začtěte se do následujících řádků. Prostřednictvím otázek a odpovědí se zaměříme na některé ostatní detaily, které Vám rozhodně přijdou vhod.

Jak vysoký úrok se pojí se studentskou půjčkou?

To hodně záleží na konkrétní bankovní či nebankovní instituci. V každém případě je stanovena pevná úroková sazba. Ta je vždy o něco nižší nežli u běžného spotřebitelského úvěru.

Je nějaká kontrola nad splacenými závazky?

Ano, může to být kupříkladu díky elektronickému výpisu, který je zdarma zasílán každý měsíc. Když pochází studentská půjčka od banky, domůžete se také správy skrze internetové nebo mobilní bankovnictví.

Platí se něco za zpracování a vyhodnocení žádosti o úvěr?

U solidních poskytovatelů za takové úkony nic neplatíte.

Jakým způsobem si lze sjednat studentskou půjčku?

Jednou z možností je návštěva konkrétní banky či nebankovní společnosti. Pohodlnější alternativou je online žádost na internetu.

Je zapotřebí ručitel?

Pokud student nedisponuje dostatečným příjmem, pak je ručení zapotřebí.