Nejlepší hry na PlayStation 4: Tahle pecka vám nesmí utéct!

Nejlepší Hry Na Playstation 4

God of War

God of War je akční adventura z roku 2018, která je považována za jednu z nejlepších her pro PlayStation 4. Hra byla vyvinuta studiem Santa Monica Studio a vydána společností Sony Interactive Entertainment. Jde o osmou hru v sérii God of War a dějově navazuje na God of War III z roku 2010.

Hráči se opět ujímají role Krata, bývalého řeckého boha války, který se nyní snaží žít poklidný život v říši severské mytologie. Kratos se ale brzy ocitne v konfliktu s mocnými severskými bohy a musí se znovu chopit zbraní, aby ochránil sebe a svého syna Atrea.

God of War nabízí epický příběh plný akce, napětí a emocí. Hráči se mohou těšit na propracovaný soubojový systém, nádhernou grafiku a nezapomenutelnou atmosféru. Hra sklidila obrovský úspěch u kritiků i hráčů a získala řadu ocenění, včetně ceny za hru roku 2018.

Pokud hledáte nejlepší hry na PlayStation 4, God of War by rozhodně neměl chybět ve vaší sbírce.

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2 není jen hra, je to zážitek. Rockstar Games se opět překonali a přinesli nám neuvěřitelně detailní a emotivní příběh z Divokého západu. Jako Arthur Morgan, člen gangu Van der Linde, se ocitnete v drsném světě plném zrady, násilí a boje o přežití. Otevřený svět hry je dechberoucí a nabízí nespočet aktivit od lovu a rybaření po poker a loupeže.

Hra se pyšní filmovým příběhem s nezapomenutelnými postavami a strhujícími dialogy. Grafika a hudba vás vtáhnou do atmosféry Divokého západu a nenechají vás vydechnout až do konce. Red Dead Redemption 2 je bezpochyby jednou z nejlepších her, které kdy vyšly na Playstation 4. Ať už jste fanoušky westernů, akčních her nebo příběhových her, Red Dead Redemption 2 vás chytne a nepustí.

The Last of Us Part II

The Last of Us Part II je temná a emotivní jízda, která posouvá hranice vyprávění a hratelnosti na PlayStationu 4. Pokračování oceňované hry The Last of Us, vás znovu zavede do světa zničeného pandemií a staví vás do role Ellie, která se vydává na brutální cestu za pomstou. Hra nabízí strhující příběh plný napětí, zvratů a morálních dilemat. Hra se může pochlubit neuvěřitelně detailním prostředím, které ožívá díky vylepšenému grafickému zpracování a zvuku. The Last of Us Part II je mistrovským dílem od studia Naughty Dog a právem patří mezi nejlepší hry na PlayStation 4 a nejlepší hry pro PlayStation 4.

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima je akční adventura, která vás zanese do feudálního Japonska roku 1274. V roli samuraje Jina Sakaiho se postavíte mongolské invazi na ostrov Tsushima. Hra nabídne otevřený svět, který můžete prozkoumávat buď tradičně pěšky, nebo na hřbetě vašeho věrného oře. Čeká na vás dechberoucí krajina plná bambusových lesů, zasněžených hor a rozkvetlých sakur.

nejlepší hry na playstation 4

Soubojový systém je propracovaný a klade důraz na přesnost a načasování. Naučte se mistrně ovládat katanu a staňte se legendárním bojovníkem. Kromě přímé konfrontace můžete využít i stealth prvky a likvidovat nepřátele potichu ze stínů.

Příběh hry je silným zážitkem, který vás vtáhne do světa plného cti, zrady a hrdinství. Postupně se budete muset vyrovnávat s těžkými morálními dilematy a zpochybňovat samurajský kodex.

Ghost of Tsushima je bezpochyby jednou z nejlepších her na PlayStation 4. Nabízí úchvatný vizuální zážitek, strhující příběh a propracovanou hratelnost, která vás chytne a nepustí.

Marvel's Spider-Man

Marvel's Spider-Man je bez debat jednou z nejlepších her pro PlayStation 4 a nutností pro každého fanouška pavoučího muže. Studio Insomniac Games stvořilo strhující akční adventuru s otevřeným světem, která vás chytne a nepustí. Hlavním tahákem je bepochyby hratelnost - houpačka na pavučinách New Yorkem je neuvěřitelně zábavná a intuitivní a soubojový systém je dynamický a uspokojující.

Příběh hry je další silnou stránkou. Sledujeme Petera Parkera, který se potýká s problémy jak v osobním životě, tak i jako Spider-Man. Příběh je plný zvratů a napětí a postavy jsou sympatické a uvěřitelné.

Grafická stránka hry je dechberoucí. New York je živoucí a detailní a animace postav jsou plynulé a realistické. Hra nabízí desítky hodin zábavy, a to i po dohrání hlavního příběhu. Můžete se pustit do plnění vedlejších úkolů, sbírání předmětů nebo se jen tak prohánět městem a užívat si atmosféru. Marvel's Spider-Man je zkrátka pecka, která by neměla chybět v žádné sbírce her pro PlayStation 4.

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn je bezpochyby jednou z nejlepších her, které kdy na PlayStation 4 vyšly. Tato akční RPG od Guerrilla Games, studia známého především sérií Killzone, nás zavedla do nádherného postapokalyptického světa ovládaného stroji. V roli Aloy, mladé lovkyně, která se snaží odhalit tajemství své minulosti, prozkoumáváme rozlehlý otevřený svět plný rozmanitých prostředí, od zasněžených hor po bujné džungle.

Hra si získala srdce hráčů po celém světě strhujícím příběhem, charismatickou hlavní hrdinkou a především inovativním soubojovým systémem. Ten je založený na lovu a využívání slabin mechanických tvorů, kteří se prohánějí po herním světě. Každý stroj má svá specifika a vyžaduje jiný přístup, což z každého střetu dělá taktickou výzvu. Horizon Zero Dawn je zkrátka hra, která by neměla chybět v žádné sbírce majitele PlayStation 4. A pokud jste ji ještě nehráli, máte skvělou příležitost si ji zahrát na PlayStation 5, kde běží ve vylepšené verzi s vyšším rozlišením a snímkovací frekvencí.

nejlepší hry na playstation 4

Persona 5 Royal

Persona 5 Royal je vylepšená edice původní hry Persona 5 a právem se řadí mezi nejlepší hry na PlayStation 4. Hra nabízí strhující JRPG zážitek s propracovaným příběhem, stylovou grafikou a chytlavým soundtrackem. V roli studenta střední školy v Tokiu se hráč ocitá ve světě plném tajemství a nadpřirozených sil. Hlavní hrdina a jeho přátelé, zvaní "Phantom Thieves", se vydávají do srdcí zkorumpovaných dospělých, aby je očistili od jejich zlých úmyslů.

Nejlepší hry na PlayStation 4
Název hry Žánr Hodnocení Metacritic
The Last of Us Part II Akční adventura 93
Red Dead Redemption 2 Akční adventura 97
God of War (2018) Akční adventura 94

Royal verze rozšiřuje původní hru o nový obsah, jako je nový semestr školního roku, nová postava Kasumi Yoshizawa a další Confidanti s novými možnostmi interakce. Bojový systém je obohacen o nové útoky a strategie a vylepšené je i grafické zpracování s podporou rozlišení 4K na PlayStation 4 Pro. Persona 5 Royal je zkrátka ultimátní verzí hry a povinností pro všechny fanoušky JRPG žánru a skvělou volbou pro všechny, kteří hledají nejlepší hry pro PlayStation 4.

Uncharted 4: A Thief's End

Uncharted 4: A Thief's End je bez debaty jednou z nejlepších her, které kdy na PlayStation 4 vyšly. Tato akční adventura od Naughty Dog posouvá hranice žánru na novou úroveň díky strhujícímu příběhu, úchvatné grafice a propracované hratelnosti. V roli Nathana Drakea se hráči vydají na poslední dobrodružství plné nebezpečí, zrady a samozřejmě i pokladu.

Hra vás zavede do nádherných lokací po celém světě, od tropických ostrovů po zasněžené vrcholky hor. Prostředí je detailně zpracované a živé, ať už se proplétáte rušnými tržišti v Madagaskaru nebo šplháte po skalnatých útesech. Soubojový systém je dynamický a intuitivní a nabízí širokou škálu možností, jak se vypořádat s nepřáteli.

Kromě akční složky hra exceluje i v oblasti příběhu a postav. Nathan Drake je sympatický a uvěřitelný hrdina, jehož vztah s bratrem Samem a manželkou Elenou tvoří emotivní jádro hry. Uncharted 4: A Thief's End je zkrátka herní zážitek, na který se nezapomíná a který by si žádný majitel PlayStation 4 neměl nechat ujít.

nejlepší hry na playstation 4

Nejlepší hry na PlayStation 4? To je jako ptát se na nejkrásnější hvězdu na obloze. Každá duše si najde tu svou, ať už touží po epických dobrodružstvích, napínavých soubojích, nebo pohlcujících příbězích.

Eliška Procházková

Bloodborne

Bloodborne je akční RPG exkluzivně pro PlayStation 4 od studia FromSoftware, tvůrců série Dark Souls. Hra se odehrává v Yharnamu, gotickém městě zamořeném děsivou epidemií. Jako lovec se hráč musí probojovat hordami nakažených obyvatel a odhalit temná tajemství města.

Bloodborne je známá svou neúprosnou obtížností, která ale zároveň nabízí nesmírně uspokojivý pocit z překonávání výzev. Hra je chválena pro svůj detailní svět, komplexní soubojový systém a děsivou atmosféru.

Hra získala od svého vydání v roce 2015 řadu ocenění a je považována za jednu z nejlepších her na PlayStation 4. Pokud hledáte pohlcující a náročnou hru, Bloodborne by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

The Witcher 3: Wild Hunt

Zaklínač 3: Divoký hon, to je prostě pecka! Tahle hra se právem řadí mezi nejlepší hry na PlayStation 4 a není se čemu divit. Otevřený svět je obrovský a nabušený aktivitami, od lovu příšer přes hraní gwentu až po romantické eskapády. Příběh Geralta z Rivie vás chytne a nepustí, a to i díky skvělému českému dabingu. Grafika je dechberoucí a hudba vás vtáhne do atmosféry. A co teprve ty souboje! Dynamické, brutální a zároveň elegantní. Zaklínač 3: Divoký hon je zkrátka povinností pro každého majitele PlayStationu 4, co se považuje za hráče.

Grand Theft Auto V

Jednou z her, která si rozhodně zaslouží místo na seznamu nejlepších her pro PlayStation 4, je bezpochyby Grand Theft Auto V. Tato akční adventura od Rockstar Games uchvátila miliony hráčů po celém světě a stala se fenoménem herního průmyslu. Hra se odehrává ve fiktivním městě Los Santos, inspirovaném Los Angeles, a jeho okolí. Hráči se vžijí do role hned tří hlavních postav: Michaela, Trevora a Franklina, z nichž každý má svůj vlastní příběh, motivace a unikátní schopnosti.

Grand Theft Auto V nabízí obrovský otevřený svět, který láká k prozkoumávání. Můžete se prohánět ulicemi Los Santos v luxusních autech, létat s vrtulníky nad městem, potápět se v oceánu nebo se vydat do divočiny. Hra je plná zábavy a rozmanitých aktivit, od loupeží a přestřelek s policií až po golf, tenis nebo jógu.

nejlepší hry na playstation 4

Kromě poutavého příběhu a obrovského světa hra exceluje i po grafické stránce. Detailní prostředí, realistické animace postav a filmová atmosféra dělají z Grand Theft Auto V jeden z nejkrásnějších herních zážitků na PlayStation 4. Pokud hledáte hru, která vás pohltí na desítky hodin a nabídne vám nezapomenutelný herní zážitek, Grand Theft Auto V je jasnou volbou.

Sekiro: Shadows Die Twice

Sekiro: Shadows Die Twice je mistrovským dílem od FromSoftware, studia proslulého sérií Dark Souls. Tato akční adventura, zasazená do brutálního světa Japonska v období Sengoku, vás vtáhne do role nindži zvaného "Sekiro" neboli "Jednoruký vlk". Hra je proslulá svou nekompromisní obtížností, která prověří vaše reflexy a strategické myšlení.

Soubojový systém v Sekiro je rychlý, plynulý a neuvěřitelně uspokojující. Oproti hrám Dark Souls se zde klade větší důraz na přesné načasování útoků a protiútoků, tzv. "parry". Zvládnutí tohoto systému je klíčem k přežití v nelítostném světě Sekiro. Kromě katan můžete využít i širokou škálu protetických nástrojů, které vám propůjčí unikátní bojové schopnosti.

Svět Sekiro je vizuálně ohromující a plný tajemství k odhalení. Od zasněžených vrcholků hor až po strašidelné chrámy, hra vás vtáhne do svého světa a nepustí. Příběh, ačkoliv je vyprávěn spíše skrze herní prostředí a dialogy, je poutavý a plný nezapomenutelných postav.

Pro hráče, kteří hledají výzvu a nevadí jim občasná frustrace, je Sekiro: Shadows Die Twice nezapomenutelným zážitkem. Hra je považována za jednu z nejlepších her na PlayStation 4 a právem si vysloužila řadu ocenění, včetně ceny pro hru roku.

Control

Ovládání je v akčních hrách naprosto klíčové a Control je v tomto ohledu naprostou špičkou. Remedy Entertainment, tvůrci Maxe Payne a Alana Wake, se opět vytáhli a doručili hru s neuvěřitelně plynulým a uspokojivým gunplayem. Hlavní hrdinka Jesse Faden ovládá telekinezi a další nadpřirozené schopnosti, které se dají kombinovat s tradičními zbraněmi. Výsledkem je baletní choreografie destrukce, která vás vtáhne do hry a nepustí.

Hra se může pochlubit i skvělým designem prostředí. Tajemná budova Oldest House, sídlo Federálního úřadu pro kontrolu, je plná tajemných zákoutí a překvapení. Control je temná, atmosférická a napínavá hra, která by neměla uniknout žádnému fanouškovi akčních her a sci-fi.

Pro ty, kteří hledají něco klidnějšího, ale neméně poutavého, je tu pak třeba Journey. Tato adventura od Thatgamecompany je spíše uměleckým zážitkem než tradiční hrou. V roli anonymního poutníka se vydáte na cestu rozlehlou a nádhernou, ale zároveň nebezpečnou pouští.

nejlepší hry na playstation 4

Ovládání je v Journey minimalistické a intuitivní, což jen umocňuje celkovou atmosféru hry. Důraz je kladen na objevování, atmosféru a emoce. Journey je nezapomenutelný zážitek, který vám utkví v paměti ještě dlouho poté, co dohrajete.

Death Stranding

Hideo Kojima, génius stojící za sérií Metal Gear, se s Death Stranding pustil do neprobádaných vod a výsledek je fascinující. Tato akční adventura s prvky survival hororu vás zavede do postapokalyptické Ameriky, kde propojujete izolované komunity doručováním zásilek. Zní to jednoduše, ale věřte, že Death Stranding je cokoli, jen ne obyčejná hra. Čeká vás komplexní příběh plný záhad, napětí a nečekaných zvratů. Hratelnost je unikátní a klade důraz na plánování trasy, správu vybavení a vyhýbání se nebezpečím, ať už se jedná o drsnou přírodu, záhadné BTs nebo nepřátelské lidi. Death Stranding je vizuálně ohromující hra s dechberoucími scenériemi a detailně zpracovanými postavami. Pokud hledáte nezapomenutelný herní zážitek a nebojíte se experimentování, Death Stranding by nemělo uniknout vaší pozornosti. Patří bezpochyby mezi nejlepší hry na PlayStation 4 a je důkazem, že i v zavedených žánrech je stále prostor pro originalitu a inovaci.

Dreams

Svět PlayStationu 4 je plný neuvěřitelných her, které vám umožní prožít sny, o kterých se vám ani nesnilo. Ať už toužíte po epických dobrodružstvích, napínavých soubojích nebo kreativním vyžití, PS4 má pro vás něco speciálního. Prozkoumejte rozlehlé světy her jako The Witcher 3: Wild Hunt, kde se stanete lovcem příšer Geraltem z Rivie a utkáte se s děsivými monstry a těžkými morálními dilematy. Ponořte se do postapokalyptické krásy Horizon Zero Dawn a odhalte tajemství minulosti v kůži mladé lovkyně Aloy. Zažijte napětí a akci v God of War, kde se Kratos, bůh války, musí vyrovnat se svou minulostí a chránit svého syna.

A co takhle prožít svůj sen stát se závodníkem ve hře Gran Turismo Sport, kde usednete za volant těch nejlepších vozů světa? Nebo se vrhněte do víru online bitev v Call of Duty: Warzone a utkejte se s hráči z celého světa. Ať už jsou vaše sny jakékoli, PlayStation 4 a jeho bohatá nabídka her vám je pomůže splnit.

Publikováno: 29. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: LudekZelinka

Tagy: nejlepší hry na playstation 4 | nejlepší hry pro playstation 4